SketchUp +2014 wprowadził opcje malowania na czerwono skryptów, które mogą mieć niekorzystny wpływ na twoje ulubione wtyczki. Jeśli uaktualniasz program SketchUp do nowszej wersji z SketchUp 2013 lub starszej przeczytaj nasz artykuł na temat kompatybilności wtyczek SketchUp przed rozpoczęciem instalacji lub przeniesieniem wtyczek.

Migracja materiałów i komponentów

  1. Przejdź do folderu (Mac OS)~ / Biblioteka / Support/wsparcie Aplikacji / SketchUp [wersja] / SketchUp / Materials (lub Components); (Windows) C:\Program Files\SketchUp\SketchUp [wersja]\Materials (lub Components)
  2. Wybierz pliki w folderze Materials i skopiuj elementy.
  3. Przejdź do folderu odpowiedniego dla Twojej wersji programu SketchUp (Mac OS)~ / Biblioteka / Support/wsparcie Aplikacji / SketchUp [wersja] / SketchUp / Materials (lub Components); (Windows) C:\Program Files\SketchUp\SketchUp [wersja]\Materials (lub Components)
  4. Wklej element.
  5. Otwórz SketchUp a nowe materiały powinny znajdować się w oknie dialogowym Materiały i/albo nowe komponenty będą w oknie dialogowym Komponenty.

Migracja Wtyczek

Inwestujemy w rozszerzenia, bo wiemy, że moc SketchUp wzrasta, gdy użytkownicy zainstalują odpowiednie rozszerzenia dla swoich potrzeb. Dlatego stworzyliśmy Extension Warehouse, współpracujący z deweloperami/programistami, aby mogli pobrać swoje wtyczki z biblioteki wtyczek Extension Warehouse. Problemem jest to, że obecny sposób zarządzania rozszerzeniami, a także zaktualizowana wersja Ruby, nie obsługuje dobrze starego sposobu zarządzania wtyczkami. To sprawia, że ​​migracja wtyczki do SketchUp 2014 i nowszych jest nieco trudna. Nie posiadamy również wszystkich możliwych wtyczek w rozszerzeniu Warehouse. Uważamy, że znalezienie i zarządzanie rozszerzeniami SketchUp jest coraz lepsze i cały czas się, ale to nie jest jeszcze nasz ideał. Niektórzy klienci będą musieli przejść wtyczka po wtyczce, odszukać tę konkretną wtyczkę w Extension Warehouse, zainstalować ją i przejść do następnej. Gdy twoje wtyczki zarządzane będą przez Extension Warehouse, będzie zdecydowanie łatwiej ponownie je zainstalować, gdy w przyszłości pojawią się nowsze wersje SketchUp lub gdy zechcesz zainstalować nową kopię programu SketchUp na nowo zakupionym komputerze. W przypadku konieczności zainstalowania wtyczek z Extension Warehouse z starszej wersji do nowszej programu SketchUp, dodaliśmy przycisk Zainstaluj wszystko, który zainstaluje wszystkie wtyczki jednym kliknięciem (ale tylko wtedy, gdy wtyczki zostały zaktualizowane do nowych wersji). Dopiero po zakończeniu instalacji wtyczek z Extension Warehouse lub zakończeniu pobierania zaktualizowanej wersji opłaconych wtyczek zalecamy próby kopiowania i wklejania wtyczek ze starej wersji programu do nowszej. Można to zrobić pomiędzy folderami:
(Mac OS) ~ / Biblioteka / Support/wsparcie Aplikacji / SketchUp [wersja] / SketchUp / plugins
(Windows) C:\Users\katalog z nazwą użytkownika\AppData\Roaming\SketchUp\SketchUp [wersja]\SketchUp\Plugins

Uwaga! Należy pamiętać, że mogą istnieć pewne starsze wtyczki, które nie są kompatybilne z aktualną wersją programu SketchUp. W takim przypadku prosimy o kontakt z producentem wtyczki w celu uzyskania dodatkowej pomocy.