Wskazówka: Kluczem do optymalizacji modelu SketchUp dla Google Earth jest utrzymanie jak najlżejszego pod względem złożoności modelu. Kiedy tworzysz model z minimalną geometrią, trzeba pamiętać, że można zmniejszyć liczbę segmentów w okręgu lub łuku.

Upewnij się, że fronty ścian zwrócone są na zewnątrz
Pamiętaj, że ściany w SketchUp mają przednią i tylną stronę. Jeśli ściana będzie skierowana do wewnątrz, wyda się ona czarna w Google Earth, bez względu na to, jaki materiał nałożony jest na tylnej stronie ściany.
Aby sprawdzić, czy fronty ścian znajdują się na zewnątrz w programie SketchUp, wybierz Widok> Styl płaszczyzny > Monochromatyczny, aby zobaczyć, czy tylne strony płaszczyzn są zwrócone na zewnątrz. Domyślnie fronty płaszczyzn są białe, a tyły są ciemnoszare. Aby odwrócić ścianę kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz Odwróć płaszczyzny.

Wskazówka: Czasami trudno jest określić, czy płaszczyzna jest naprawdę skierowana na zewnątrz czy po prostu zacieniona. Jeśli masz problemy, użyj orbity, dzięki której możesz obracać się wokół modelu. Albo w przeglądarce Style, można przejść do ustawień płaszczyzny, aby edytować domyślny kolor jej tyłu.