W modelu, który jest zoptymalizowany do wyświetlania w programie Google Earth, sama geometria przekazuje niewiele szczegółów na temat budynku. Zamiast tego, by zobaczyć szczegóły użyj zdjęć odpowiednich do każdej powierzchni.

W programie SketchUp, zastosowanie zdjęcia do płaszczyzny nazywa się rzutowaniem tekstury. Można rzutować teksturę importując zdjęcie jako teksturę lub rzutować tekstury po użyciu funkcji Dopasowanie zdjęcia.

Można korzystać z obrazów Gogle, zdjęć cyfrowych lub grafik tworzonych jako tekstury fotograficzne w programie SketchUp. Na przykład:

  • Jeśli modelujesz istniejący budynek, możesz być w stanie importować obrazy z Google lub użyj swoje zdjęcia zrobione za pomocą aparatu cyfrowego.
  • Jeśli modelujesz plan budynku, możesz utworzyć obraz budynku w edytorze graficznym i wyeksportować go w jednym z formatów obrazu, który obsługuje SketchUp, takich jak .png, .jpg, .tiff.

Wskazówka: Ponieważ twoim nadrzędnym celem jest optymalizacja twojego modelu dla Google Earth i uzyskanie najmniejszego rozmiaru pliku, upewnij się, że obrazy są zoptymalizowane do sieci. Zarówno pliki .png i .jpg mogą być skompresowane, aby zmniejszyć rozmiar pliku. Jeśli używasz zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym, należy użyć do optymalizacji obrazów dla sieci edytora obrazu przed importowaniem tych obrazów do programu SketchUp.