Jeżeli zainstalowałeś program V-Ray na komputerze i nie pojawia się on w programie SketchUp to:

  1. Uruchom ponownie program SketchUp i upewnij się, czy V-Ray nadal jest niewidoczny.
  2. Przejdź do:
    • System Windows: Okno > Preferencje > Rozszerzenia i upewnij się czy program V-Ray występuje na liście wtyczek oraz jest włączony. Jeżeli program V-Ray nie pojawia się na liście, wtedy przejdź do kroku nr 3.
    • System Mac OS: SketchUp > Preferences > Extensions i upewnij się czy program V-Ray występuje na liście wtyczek oraz jest włączony. Jeżeli program V-Ray nie pojawia się na liście, wtedy przejdź do kroku nr 3.
  3. Upewnij się czy program V-Ray został zainstalowany z pliku instalacyjnego, który jest dedykowany do Twojej wersji programu SketchUp. Każda wersja programu SketchUp posiada dedykowany plik instalacyjny. Plik instalacyjny znajduje się na Twoim panelu klienta na stronie www.chaosgroup.com w zakładce download. Do panelu klienta należy zalogować się wykorzystując login oraz hasło, które zostały wysłane na maila po zakupie programu V-Ray. Po zainstalowaniu serwera licencji rekomenduje ponowne uruchomienie komputera.
  4. Jeżeli przy starcie programu SketchUp pojawia się komunikat Unable to checkout V-Ray GUI license - ensure your license server is running and you have GUI licenses available wówczas wykonaj kroki opisane w tym artykule