Wraz ze SketchUp Pro 2019 pojawiła się nowe rozwiązanie do zarządzania Twoim oprogramowaniem oraz autoryzacjami. W oknie startowym a także w prawym górnym narożniku paska narzędzi programu znajduje się nowy przycisk. Wykorzystasz go do zalogowania, wylogowania oraz zarządzania Twoim kontem (także usługami Extension Warehouse i 3D Warehouse).


Aby zalogować się do swojego konta potrzebujesz Trimble ID lub prywatnego konta Google. Po zalogowaniu się do panelu z wykorzystaniem Trimble ID lub konta Google masz możliwość zarządzać swoimi licencjami.

Jeżeli wykupiłeś subskrypcję SketchUp zobaczysz w tym oknie informację czy jest ona aktywna lub nie. Po kliknięciu w „Zarządzaj subskrypcją” zostaniesz przeniesiony do strony Trimble Account Manager, na której możesz zarządzać swoimi licencjami w subskrypcji. Więcej informacji na temat Trimble Account Menager znajdziesz TUTAJ.


Klikając w lewą zakładkę „Classic” możesz zarządzać swoimi licencjami klasycznymi. Przez „Add License..” dodasz licencję wpisując umer seryjny i Kod autoryzacji lub wklejając kod w opcjach zaawansowanych.

Jeżeli posiadasz już licencję klasyczną możesz ją z tego poziomu usunąć.