Subskrypcja oprogramowania SketchUp jest oparta o adres email, który został podany przy zamówieniu. Za jego pomocą zarządzasz zakupioną licencją. Aby uruchomić licencję wykonaj poniższe kroki:

  1.  Odnajdź wiadomość z adresu donotreply@trimble.com (jeśli nie posiadasz Trimble ID) lub z noreply-provisioning@trimble.com (jeśli posiadasz Trimble ID). Kliknij w Activate account w celu aktywowania licencji.
  2. Jeśli konto nie zostało aktywowane w ciągu 72 godzin, musisz użyć linku do przypominania hasła, aby otrzymać maila aktywującego ponownie. Jeśli przegapiłeś swoje 72-godzinne okno aktywacyjne, kliknij tutaj. 
  3. Wejdź na stronę https://www.sketchup.com/manageaccount
  4. Zaloguj się wykorzystując adres email, na który został zakupiony program
  5. Zobaczysz stronę jak poniżej. Znajduje się na niej zestawienie licencji, które są przypisanego do konta. Wśród nich może być licencja demo oraz licencja komercyjna/edukacyjna
  6. Kliknij w Members (1) przy licencji komercyjnej/edukacyjnej. Dostępny będzie przycisk Assign (2). Kliknij w niego i podaj adres email, do którego chcesz przypisać licencję SketchUp. Na ten adres zalogujesz się później w SketchUp.
  7. Uruchom SketchUp i zaloguj się przez adres email podany w pkt. 4.