WAŻNE: Przed zainstalowaniem V-Ray upewnij się, że masz zainstalowany program SketchUp, oraz czy jest wyłączony. Dodatkowo w systemie Windows przed włączeniem instalatora upewnij się, że instalujesz program na tym samym użytkowniku Windows, na którym będziesz pracować, oraz czy wszyscy inni użytkownicy, którzy będą się logować na komputerze w celu pracy z V-Ray, mają dostęp do folderów tego użytkownika. Użytkownik musi mieć uprawnienia administracyjne z możliwością modyfikowania zawartości folderów. 

 1. Sprawdź do jakiej wersji programu V-Ray posiadasz licencję.

 2. Otwórz przeglądarkę internetową, następnie przejdź do strony internetowej www.chaosgroup.com

 3. Jeżeli nie było wcześniejszego logowania na stronie, przejdź do logowania za pośrednictwem przycisku "Sign In" znajdującego się w prawym górnym rogu strony i zaloguj się na stronie.

 4. Przejdź do zakładki "Downloads", a następnie wybierz program i wersję do którego chcesz zainstalować V-Ray.


 5. Jeżeli nie widzisz wersji oprogramowania, której szukasz, odhacz "Show all versions", wyświetli Ci się lista wszystkich kompatybilnych wersji V-Ray z wybranym programem.


 6. Wybierz odpowiednią dla swojej licencji wersjie V-Ray, a następnie klikając w przycisk "Download" pobierz ją na dysk.

 7. Włącz instalator V-Ray i przeprowadź proces zgodnie z instrukcjami zawartymi w instalatorze.

  WAŻNE: W systemie Windows przed włączeniem instalatora upewnij się, że instalujesz program na tym samym użytkowniku Windows, na którym będziesz pracować, oraz czy wszyscy inni użytkownicy, którzy będą się logować na komputerze w celu pracy z V-Ray, mają dostęp do folderów tego użytkownika. Użytkownik musi mieć uprawnienia administracyjne z możliwością modyfikowania zawartości folderów.
 8. Po ukończonym procesie instalacji, w domyślnej przeglądarce internetowej automatycznie uruchomi się serwer licencji V-Ray (http://localhost:30304/#/)


 9. Kliknij w Enable Online Licensing i wpisz login oraz hasło do swojego panelu klienta.

 10. Upewnij się, czy przy pozycji Online Licensing widnieje zielona kropka. Jeżeli tak to oznacza, że Twój serwer licencji jest aktywny i wyświetli się lista licencji przypisana do Twojego konta


 11. Jeżeli program nie działa, przejdź do http://pomoc.progrupa.com/a/solutions/articles/9000204147