Po zakupieniu subskrypcji  SketchUp Pro otrzymasz e-mail od producenta – firmy Trimble. 


Jeśli nie posiadałeś do tej pory Trimble ID otrzymasz e-mail z adresu: noreply_identity@trimblepaas.com w celu dokończenia procesu założenia konta, który został rozpoczęty przez producenta oprogramowania.


Jeśli konto nie zostało aktywowane w ciągu 72 godzin, musisz użyć linku do przypominania hasła, aby otrzymać maila aktywującego ponownie. Jeśli przegapiłeś swoje 72-godzinne okno aktywacyjne, kliknij tutaj.


Jeśli posiadałeś wcześniej Trimble ID, do którego został przypisany adres mailowy wykorzystany przy zamówieniu subskrypcji SketchUp Pro, otrzymasz e-mail z adresu noreply@trimblepaas.com, lub donotreply@trimble.com.

Klikając na link umieszczony w zdaniu „To access your subscription, please click here”, lub "Manage Your Account", zostaniesz przeniesiony do serwisu, w którym możesz aktywować i zarządzać swoją licencją - Trimble Account Manager.


Aby mieć dostęp do swojej subskrypcji musisz być zalogowany przez Trimble ID. Wówczas będziesz miał dostęp do wszystkich produktów przypisanych do konta użytkownika. 


Trimble Account Manager


Strona Trimble Account Manager przeznaczona jest wyłącznie do zarządzania licencjami zakupionymi w subskrypcji. Aby zalogować się do strony musisz wykorzystać Trimble ID. Jeżeli jesteś administratorem w swojej organizacji możesz zobaczyć informacje o licencjach udostępnionych użytkownikom.


W ramach Trimble Account Manager, do Twojego konta przypisane są tzw. Subkonta, a do nich licencje na zakupione produkty. Produkty przynależą do subkont wg. tego w jaki sposób były zamówione u Trimble przez resellerów.


Uwaga! Aktualnie niektóre funkcje Trimble Account Manager nie są dostępne przez przeglądarki Microsoft Internet Explorer i Microsoft Edge. Rekomendujemy wykorzystanie Google Chrome lub Firefox.


Trimble Account Manager – My Products (Produkty)


W tej zakładce znajdują się produkty powiązane z Twoim kontem. Wyświetlany jest tutaj status produktów, data ich wygaśnięcia, możliwość usunięcia licencji z urządzeń oraz dostęp do zasobów instalacyjnych.

Może się okazać, że w tej zakładce produkt się nie wyświetla, ponieważ poprzez zakładkę "Members" jest przypisany do innego użytkownika.


Wybierając „View Included Applications" pod danym planem, otworzy listę plików instalacyjnych wszystkich narzędzi zawartych w wykupionej licencji (angielskie wersje językowe).Piki instalacyjne SketchUp Pro w polskiej wersji językowej znajdziesz na stronie SketchUp.com.pl


My Products (Produkty) - Manage Devices


Aby usunąć autoryzacje subskrypcji ze wszystkich urządzeń, na których została aktywowana, wybierz opcję Manage Devices pod danym planem. W nowym okienku, które się ukaże wybierz polecenie „Deauthorize All”. Tę funkcję można wykorzystać tylko raz na 90 dni.Trimble Account Manager – Members (Zarządzanie użytkownikami)


Z poziomu zakładki Members możesz przypisać użytkowników do Twojego planu. W zakładce możesz dodawać użytkowników oraz zarządzać licencjami w ramach planu przypisanego do danego subkonta.


 

Jeżeli posiadasz wiele licencji w subskrypcji, masz wówczas możliwość przypisania ich do różnych użytkowników. Kliknij ikonkę ... przy odpowiednim użytkowniku, któremu chcesz przypisać licencje. Uwaga: każdy z użytkowników musi posiadać Trimble ID założone na wpisany przez Ciebie adres mailowy. 
Trimble Account Manager - Payment History


W tej zakładce znajdziesz informację o wszystkich transakcjach związanych z Twoim Trimble ID, wraz z informacjami o posiadanych planach.  Zwróć uwagę, że nie znajdują się tutaj żadne informacje o posiadanych licencjach Classic.


Trimble Account Manager - Plan Settings

 

W zakładce Plan Settings, możesz zarządzać swoimi subskrypcjami: zmieniaj plany, dodawaj / usuwaj liczbę licencji i dostosuj ustawienia automatycznego odnawiania. Znajdziesz tutaj także informacje o przedawnionych planach. 


Trimble Account Manager - Edit Profile


Klikając w “Edit Profile” w lewym pasku bocznym możesz aktualizować Twoje dane prywatne lub firmowe oraz zmienić swoje preferencje językowe, strefę czasową, hasło, adres i inne informacje.